Antifouling: Blauw

Vandaag is de laatste grote klusdag. De tweede en laatste antifouling-laag ga ik aanbrengen, in de kleur blauw. Ik breng het iets royaler op dan gisteren en het rolt mooi weg. Vooral de roller nat houden werkt heel goed.

Nadat ik bootje-rond ben geweest hou ik nog genoeg over om de waterlijn nog een extra keer langs te lopen. Wat ik daarna nog over heb smeer ik op de punt van de boeg en aan de zijkanten. Ik moet nog wel een beetje overhouden voor tijdens de tewaterlating. Op de plekken waar de boot nu op de blokken hout op de bok staat kan ik nu niet bij, dus deze zijn straks nog kaal. Bij de tewaterlating zal ik die plekken nog even behandelen als de boot in de lift hangt.

Na ongeveer 4 uur werken is het gebeurd. Ik heb mijn blik bijna leeg en kan ik gaan opruimen.

Het is mooi geworden, ik heb eer van mijn werk. Toch wel een verschil van kleur hoe het licht er op valt. Ik ben tevreden. Morgen nog wat kleine klusjes, anodes schoonmaken en terugplaatsen, wat schoonmaakwerkzaamheden en wat plekjes nalopen en behandelen. Nu opruimen en lekker naar huis toe.